Proč cvičit psa?

 
 
 
 
Většina psů, kteří s námi žijí, se při procházkách pohybují ve městě a ne vždy dodržují naše povely a příkazy. Přitom by měli být ovladatelní a poslušní v běžných situacích, které denně se svými psy zažíváte.
Aby se pes dobře zařadil do naší lidské společnosti, musí se umět přizpůsobit naším základním pravidlům, což znamená, že ho musíte vychovat.
Jen dobře vychovaný pes vám může po celý psí život přinášet radost. Správná výchova a výcvik vytváří mezi psem a jeho pánem silné pouto a přátelský vztah, přičemž pes si uvědomuje své místo v domácnosti.
Správná socializace psa zahrnuje potkávání s cizími lidmi, snášenlivost s cizími psy, přerušení nežádoucí činnosti apod. Každé cvičení musí být zábavné pro psa i jeho majitele a nesmí být pro pejska stresující. Odměňování psa během výcviku výrazně zvyšuje účinnost cvičení.
Právě na zvládnutí každodenních problémů a na získání ovladatelnosti psa je zaměřený můj výcvik. Zvládnutí základních povelů "ke mně", "sedni", "lehni", "zůstaň" a dalších dává šanci vybudovat harmonický a bezproblémový vztah psa s vámi, vaší rodinou a vaším okolím.
U mne se výcvik základní poslušnosti neodehrává na klasickém "cvičáku", ale v prostředí, kam s pejskem denně chodíte (park, ulice apod.)